Produkte > CHEMI-CON > ESRG160ELL222ML15S
ESRG160ELL222ML15S
ESRG160ELL222ML15S Chemi-Con
SRGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2200uF 16 Volt
auf Bestellung 437 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESRG160ELL222ML15S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.16 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.2528 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESRG160ELL222ML15S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESRG160ELL222ML15S ESRG160ELL222ML15S Hersteller : Chemi-Con SRGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.16 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.2528 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
ESRG160ELL222ML15S ESRG160ELL222ML15S Hersteller : United Chemi-Con al-srg-e-140701-515418.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2200uF 16 Volt