Produkte > CHEMI-CON > ESRG350ETD221MJ09S
ESRG350ETD221MJ09S Chemi-Con
SRGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 335 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 502.5 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESRG350ETD221MJ09S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 335 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 502.5 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESRG350ETD221MJ09S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESRG350ETD221MJ09S ESRG350ETD221MJ09S Hersteller : United Chemi-Con UNCH_S_Z0000002152_1-2524714.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 220uF 35 Volt