Produkte > CHEMI-CON > ESRG500ETC1R0MD07D
ESRG500ETC1R0MD07D Chemi-Con
SRGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.059" (1.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 10 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 25 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESRG500ETC1R0MD07D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.059" (1.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 10 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 25 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESRG500ETC1R0MD07D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESRG500ETC1R0MD07D ESRG500ETC1R0MD07D Hersteller : Chemi-Con UNCH_S_Z0000002152_1-2524714.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1uF 50 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
ESRG500ETC1R0MD07D ESRG500ETC1R0MD07D Hersteller : United Chemi-Con UNCH_S_Z0000002152_1-2524714.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1uF 50 Volt