ESS010W-0500-12
ESS010W-0500-12 Energy Recovery Products
ess_series_data_sheet_revd_20oct2015.pdf
Hersteller: Energy Recovery Products
AC/DC LED Power Supply 6W Single
auf Bestellung 390 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESS010W-0500-12 Energy Recovery Products
Description: LED DRIVER CC AC/DC 6-12V 500MA, Packaging: Box, Features: OCP, OTP, SCP, Size / Dimension: 3.30" L x 1.57" W x 0.99" H (83.8mm x 39.9mm x 25.1mm), Voltage - Output: 6 ~ 12V, Type: Constant Current, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 277VAC, Approval Agency: cRUcs, SA, ENEC, FC, CE, CCC, CB, KC, NEMKO, UL, CSA, Ratings: IP64, Efficiency: 87%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 500mA, Dimming: Analog, ELV, Triac, Voltage - Input (Min): 120VAC, Part Status: Active, Power (Watts): 6 W, Number of Outputs: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESS010W-0500-12 ESS010W-0500-12 Hersteller : Energy Recovery Products ess_series_data_sheet_revd_20oct2015.pdf AC/DC LED Power Supply 6W Single
auf Bestellung 390 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8
auf Bestellung 18 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
auf Bestellung 150 Stücke:
Mindestbestellmenge: 50
auf Bestellung 200 Stücke:
Mindestbestellmenge: 50
ESS010W-0500-12 ESS010W-0500-12 Hersteller : ERP Power, LLC ess-esst-series-datasheet.pdf Description: LED DRIVER CC AC/DC 6-12V 500MA
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, SCP
Size / Dimension: 3.30" L x 1.57" W x 0.99" H (83.8mm x 39.9mm x 25.1mm)
Voltage - Output: 6 ~ 12V
Type: Constant Current
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 277VAC
Approval Agency: cRUcs, SA, ENEC, FC, CE, CCC, CB, KC, NEMKO, UL, CSA
Ratings: IP64
Efficiency: 87%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 500mA
Dimming: Analog, ELV, Triac
Voltage - Input (Min): 120VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 6 W
Number of Outputs: 1
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 295 Stücke:
ESS010W-0500-12 ESS010W-0500-12 Hersteller : ERP ESS_ESST_Series_1_pager.pdf LED Power Supplies 120 to 277 Vac, 87% efficiency, Rectangular Plastic Case, Tri-Mode Dimming (Forward, Reverse Phase & 0-10V), 1-100% dimming range, 6.0 W max, 500 mA Iout, 12 V max Vout