ESS015W-1000-12
ESS015W-1000-12 Energy Recovery Products
ess_series_data_sheet_revd_20oct2015.pdf
Hersteller: Energy Recovery Products
AC/DC LED Power Supply 12W Single
auf Bestellung 153 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESS015W-1000-12 Energy Recovery Products
Description: LED DRIVER CC AC/DC 6-12V 1A, Packaging: Box, Features: OCP, OTP, SCP, Size / Dimension: 3.30" L x 1.57" W x 0.99" H (83.8mm x 39.9mm x 25.1mm), Voltage - Output: 6 ~ 12V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -30°C ~ 90°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 277VAC, Approval Agency: cUL, UL, cRUcs, FC, CE, CB, Ratings: IP64, NEMA 410, Efficiency: 87%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 1A, Dimming: Analog, ELV, Triac, Voltage - Input (Min): 120VAC, Power (Watts): 12 W, Number of Outputs: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESS015W-1000-12 ESS015W-1000-12 Hersteller : Energy Recovery Products ess_series_data_sheet_revd_20oct2015.pdf AC/DC LED Power Supply 12W Single
auf Bestellung 153 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
auf Bestellung 500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 100
auf Bestellung 75 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
auf Bestellung 300 Stücke:
Mindestbestellmenge: 50
ESS015W-1000-12 ESS015W-1000-12 Hersteller : ERP Power, LLC ess-esst-series-datasheet.pdf Description: LED DRIVER CC AC/DC 6-12V 1A
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, SCP
Size / Dimension: 3.30" L x 1.57" W x 0.99" H (83.8mm x 39.9mm x 25.1mm)
Voltage - Output: 6 ~ 12V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 90°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 277VAC
Approval Agency: cUL, UL, cRUcs, FC, CE, CB
Ratings: IP64, NEMA 410
Efficiency: 87%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1A
Dimming: Analog, ELV, Triac
Voltage - Input (Min): 120VAC
Power (Watts): 12 W
Number of Outputs: 1
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
ESS015W-1000-12 ESS015W-1000-12 Hersteller : ERP ESS_ESST_Series_1_pager.pdf LED Power Supplies 120 to 277 Vac, 87% efficiency, Rectangular Plastic Case, Tri-Mode Dimming (Forward, Reverse Phase & 0-10V), 1-100% dimming range, 12.0 W max, 1000 mA Iout, 12 V max Vout