ESS030E-0700-42
ESS030E-0700-42 Energy Recovery Products
ess-esst-series-datasheet.pdf
Hersteller: Energy Recovery Products
AC/DC LED Power Supply 29.4W Single
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESS030E-0700-42 Energy Recovery Products
Description: LED DRIVER CC AC/DC 24-42V 700MA, Packaging: Box, Features: OCP, OTP, SCP, Size / Dimension: 3.30" L x 1.57" W x 0.99" H (83.8mm x 39.9mm x 25.1mm), Voltage - Output: 24 ~ 42V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -30°C ~ 90°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 240VAC, Approval Agency: cUL, UL, cRUcs, FC, CE, CB, Ratings: IP64, NEMA 410, Efficiency: 87%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 700mA, Dimming: Analog, ELV, Voltage - Input (Min): 220VAC, Power (Watts): 29 W, Number of Outputs: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote ESS030E-0700-42
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESS030E-0700-42 ESS030E-0700-42 Hersteller : Energy Recovery Products ess-esst-series-datasheet.pdf AC/DC LED Power Supply 29.4W Single
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
ESS030E-0700-42 Hersteller : ERP ESS-ESST-Series-1-pager-1150043.pdf LED Power Supplies 220 to 240 Vac, 87% efficiency, Rectangular Plastic Case, Reverse Phase & 0-10V dimming, 1-100% dimming range, 29.4 W max, 700 mA Iout, 42 V max Vout
auf Bestellung 60 Stücke:
ESS030E-0700-42 ESS030E-0700-42 Hersteller : ERP Power, LLC ess-esst-series-datasheet.pdf Description: LED DRIVER CC AC/DC 24-42V 700MA
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, SCP
Size / Dimension: 3.30" L x 1.57" W x 0.99" H (83.8mm x 39.9mm x 25.1mm)
Voltage - Output: 24 ~ 42V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 90°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 240VAC
Approval Agency: cUL, UL, cRUcs, FC, CE, CB
Ratings: IP64, NEMA 410
Efficiency: 87%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 700mA
Dimming: Analog, ELV
Voltage - Input (Min): 220VAC
Power (Watts): 29 W