Produkte > OMNION POWER™ > ESTW024A0A41-HZ
ESTW024A0A41-HZ
ESTW024A0A41-HZ OmniOn Power™
0000054718_CP
Hersteller: OmniOn Power™
Description: DC DC CONVERTER 5V 120W
Packaging: Bulk
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Package / Case: 8-DIP Module, 1/8 Brick
Size / Dimension: 2.30" L x 0.90" W x 0.50" H (58.4mm x 22.9mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 91.5%
Current - Output (Max): 24A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 5V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 120 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV
auf Bestellung 233 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESTW024A0A41-HZ OmniOn Power™
Description: DC DC CONVERTER 5V 120W, Packaging: Bulk, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO, Package / Case: 8-DIP Module, 1/8 Brick, Size / Dimension: 2.30" L x 0.90" W x 0.50" H (58.4mm x 22.9mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 91.5%, Current - Output (Max): 24A, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 5V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 120 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV.
Weitere Produktangebote ESTW024A0A41-HZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESTW024A0A41-HZ ESTW024A0A41-HZ Hersteller : GE Critical Power ESTW024A0A_ds-364693.pdf Isolated DC/DC Converters 36-75 Vdc In 5Vdc Out 120W Out
auf Bestellung 36 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
ESTW024A0A41-HZ ESTW024A0A41-HZ Hersteller : OmniOn Power estw024a0a_ds-3395960.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 36-75 Vdc In 5Vdc Out 120W Out