Produkte > CUI INC. > ETMA480125UD-P6P-IC
ETMA480125UD-P6P-IC
ETMA480125UD-P6P-IC CUI Inc.
etma-60w.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 60W
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.20" L x 2.28" W x 1.20" H (132.0mm x 58.0mm x 30.5mm)
Voltage - Output: 48V
Polarization: Positive Center
Output Connector: Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Cord Length: 72" (1.83m)
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Applications: Medical
Input Type: Cord (Sold Separately)
Approval Agency: EN, FCC, SIQ, TUV, UL
Form: Desktop (Class II)
Efficiency: Level V
Current - Output (Max): 1.25A
Input Connector: IEC 320-C8
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 300mW (Max)
Part Status: Not For New Designs
Power (Watts): 60 W
Standard Number: 55011 Class B; 60601-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 61000-6-1; 61010-1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ETMA480125UD-P6P-IC CUI Inc.
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 60W, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.20" L x 2.28" W x 1.20" H (132.0mm x 58.0mm x 30.5mm), Voltage - Output: 48V, Polarization: Positive Center, Output Connector: Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Cord Length: 72" (1.83m), Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Applications: Medical, Input Type: Cord (Sold Separately), Approval Agency: EN, FCC, SIQ, TUV, UL, Form: Desktop (Class II), Efficiency: Level V, Current - Output (Max): 1.25A, Input Connector: IEC 320-C8, Region Utilized: International, No Load Power Consumption: 300mW (Max), Part Status: Not For New Designs, Power (Watts): 60 W, Standard Number: 55011 Class B; 60601-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 61000-6-1; 61010-1.
Weitere Produktangebote ETMA480125UD-P6P-IC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ETMA480125UD-P6P-IC ETMA480125UD-P6P-IC Hersteller : CUI etma_60w-1312033.pdf Desktop AC Adapters ac-dc, 48Vdc, 1.25A, SW, C8 desk-top, P6 center pos, nocord, levelV, MED
Produkt ist nicht verfügbar
ETMA480125UD-P6P-IC ETMA480125UD-P6P-IC Hersteller : CUI Inc. etma_60w-1312033.pdf Desktop AC Adapters ac-dc, 48 Vdc, 1.25 A, SW, C8 desk-top, P6 center pos, no cord, level V, MED