Produkte > CHEMI-CON > ETOR451CTN222ME79U
ETOR451CTN222ME79U Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 450V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 48mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.189" (81.00mm)
Capacitance: 2.2 mF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 13.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 18.9 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ETOR451CTN222ME79U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 450V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 48mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.189" (81.00mm), Capacitance: 2.2 mF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 13.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 18.9 A @ 3 kHz.