EUC10-40-T
EUC10-40-T Eaton - Electronics Division
eaton-euc10-10x25mm-ev-fuse-data-sheet-elx1303-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE EV 40A 500VDC TT TERM
Packaging: Box
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.035" L (10.30mm x 26.30mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 40A
Mounting Type: Bolt Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Electrical, Industrial
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA
Voltage Rating - DC: 500 VDC
auf Bestellung 74 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EUC10-40-T Eaton - Electronics Division
Description: FUSE EV 40A 500VDC TT TERM, Packaging: Box, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.035" L (10.30mm x 26.30mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 40A, Mounting Type: Bolt Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Electrical, Industrial, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA, Voltage Rating - DC: 500 VDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EUC10-40-T EUC10-40-T Hersteller : Eaton Electronics eaton-euc10-10x25mm-ev-fuse-data-sheet-elx1303-en.pdf Automotive Fuses EUC10 Family, 40 Amp, 500 Vdc, 50 kA I.R., 10 x 25 mm footprint, T Terminal
auf Bestellung 468 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EUC10-40-T EUC10-40-T Hersteller : EATON BUSSMANN 4097413.pdf Description: EATON BUSSMANN - EUC10-40-T - Flachstecksicherung (Kfz), 40 A, 500 V, 10mm x 25mm, EUC10 Series
tariffCode: 85361090
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Nennspannung, V DC: 500V
Sicherungsstrom: 40A