EVM3695-100-BH-00A
EVM3695-100-BH-00A Monolithic Power Systems Inc.
Hersteller: Monolithic Power Systems Inc.
Description: 16V, 100A, SCALABLE DC/DC POWER
Packaging: Bulk
Voltage - Output: 1.2V
Voltage - Input: 3.3V ~ 16V
Current - Output: 100A
Frequency - Switching: 600kHz
Regulator Topology: Buck
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: MPM3695-100
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: DC/DC, Step Down
Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output
Contents: Board(s)
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EVM3695-100-BH-00A Monolithic Power Systems Inc.
Description: 16V, 100A, SCALABLE DC/DC POWER, Packaging: Bulk, Voltage - Output: 1.2V, Voltage - Input: 3.3V ~ 16V, Current - Output: 100A, Frequency - Switching: 600kHz, Regulator Topology: Buck, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: MPM3695-100, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: DC/DC, Step Down, Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output, Contents: Board(s).
Weitere Produktangebote EVM3695-100-BH-00A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EVM3695-100-BH-00A EVM3695-100-BH-00A Hersteller : Monolithic Power Systems (MPS) 11639 Power Management IC Development Tools Evaluation Board for MPM3695-100 for up to 100A