EXC14-70-SCT
EXC14-70-SCT Eaton - Electronics Division
eaton-exc14-14x38mm-ev-fuse-data-sheet-elx1311-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE EV 70A 800VDC SCT TERM
Packaging: Box
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 0.589" Dia x 1.559" L (14.96mm x 39.60mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 70A
Mounting Type: Bolt Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA
Voltage Rating - DC: 800 VDC
auf Bestellung 322 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXC14-70-SCT Eaton - Electronics Division
Description: FUSE EV 70A 800VDC SCT TERM, Packaging: Box, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 0.589" Dia x 1.559" L (14.96mm x 39.60mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 70A, Mounting Type: Bolt Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA, Voltage Rating - DC: 800 VDC.
Weitere Produktangebote EXC14-70-SCT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXC14-70-SCT EXC14-70-SCT Hersteller : EATON BUSSMANN eaton-exc14-14x38mm-ev-fuse-data-sheet-elx1311-en.pdf Description: EATON BUSSMANN - EXC14-70-SCT - Flachstecksicherung (Kfz), Hochspannung, 70 A, 800 V, 14mm x 38mm, EXC14 Series
tariffCode: 85361090
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Nennspannung, V DC: 800V
Sicherungsstrom: 70A
euEccn: NLR
Auslöseverhalten: Hochspannung
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
EXC14-70-SCT EXC14-70-SCT Hersteller : Eaton Electronics eaton-exc14-14x38mm-ev-fuse-data-sheet-elx1311-en.pdf Automotive Fuses EXC14 Family, 70 Amp, 800 Vdc, 50 kA I.R., 14 x 38 mm footprint, SCT Terminal