EXL1V0402-1R5-R
EXL1V0402-1R5-R Eaton - Electronics Division
eaton-exl1v0402-high-current-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5UH 9.1A 15.8 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.173" L x 0.173" W (4.40mm x 4.40mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 15.8mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 45MHz
Current - Saturation (Isat): 6.7A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 9.1 A
auf Bestellung 1136 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 21
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXL1V0402-1R5-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5UH 9.1A 15.8 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.173" L x 0.173" W (4.40mm x 4.40mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 15.8mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 45MHz, Current - Saturation (Isat): 6.7A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm), Inductance: 1.5 µH, Current Rating (Amps): 9.1 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXL1V0402-1R5-R EXL1V0402-1R5-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-exl1v0402-high-current-inductor-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD EXL1V MD IND 0402 1.5uH 6.7Adc 2 PAD
auf Bestellung 2674 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
EXL1V0402-1R5-R EXL1V0402-1R5-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exl1v0402-high-current-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1.5UH 9.1A 15.8 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 9.1 A
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Inductor: wire; SMD; 1.5uH; Ioper: 6.7A; 4.4x4.4x1.9mm; Isat: 6.7A
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 1.5µH
Operating current: 6.7A
Resonant frequency: 45MHz
Body dimensions: 4.4x4.4x1.9mm
Saturation current: 6.7A
Coil resistance: 14.4mΩ
Operating temperature: -40...125°C