Produkte > EATON ELECTRONICS > EXL1V0402-R47-R
EXL1V0402-R47-R
EXL1V0402-R47-R Eaton Electronics
eaton-exl1v0402-high-current-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD EXL1V MD IND 0402 0.47uH 12.5Adc 2 PAD
auf Bestellung 1320 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXL1V0402-R47-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 470NH 13.2A 6.8MOHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.173" L x 0.173" W (4.40mm x 4.40mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 6.8mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 90MHz, Current - Saturation (Isat): 12.5A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm), Inductance: 470 nH, Current Rating (Amps): 13.2 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXL1V0402-R47-R EXL1V0402-R47-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_exl1v0402_high_current_inductor_data_sheet-2066723.pdf Power Inductors - SMD EXL1V MD IND 0402 0.47uH 12.5Adc 2 PAD
auf Bestellung 6373 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
EXL1V0402-R47-R EXL1V0402-R47-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exl1v0402-high-current-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 470NH 13.2A 6.8MOHM SM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.173" L x 0.173" W (4.40mm x 4.40mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 6.8mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 90MHz
Current - Saturation (Isat): 12.5A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 13.2 A
auf Bestellung 579 Stücke:
Mindestbestellmenge: 15
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 13.2 A