EXL1V0402-R68-R
EXL1V0402-R68-R Eaton - Electronics Division
eaton-exl1v0402-high-current-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 680NH 12A 8.2 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.173" L x 0.173" W (4.40mm x 4.40mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 8.2mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 73MHz
Current - Saturation (Isat): 10A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Inductance: 680 nH
Current Rating (Amps): 12 A
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXL1V0402-R68-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 680NH 12A 8.2 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.173" L x 0.173" W (4.40mm x 4.40mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 8.2mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 73MHz, Current - Saturation (Isat): 10A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm), Inductance: 680 nH, Current Rating (Amps): 12 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXL1V0402-R68-R EXL1V0402-R68-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exl1v0402-high-current-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 680NH 12A 8.2 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Molded
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 680 nH
Current Rating (Amps): 12 A
auf Bestellung 7892 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 24
EXL1V0402-R68-R EXL1V0402-R68-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_exl1v0402_high_current_inductor_data_sheet-2066723.pdf Power Inductors - SMD EXL1V MD IND 0402 0.68uH 10.0Adc 2 PAD
Mindestbestellmenge: 4
EXL1V0402-R68-R EXL1V0402-R68-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_exl1v0402_high_current_inductor_data_sheet-2066723.pdf Power Inductors - SMD EXL1V MD IND 0402 0.68uH 10.0Adc 2 PAD
Mindestbestellmenge: 3
EXL1V0402-R68-R EXL1V0402-R68-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_exl1v0402_high_current_inductor_data_sheet-2066723.pdf Power Inductors - SMD EXL1V MD IND 0402 0.68uH 10.0Adc 2 PAD