Produkte > EATON ELECTRONICS > EXL1V0503-3R3-R
EXL1V0503-3R3-R
EXL1V0503-3R3-R Eaton Electronics
eaton-exl1v0503-high-current-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 3.3 UH
auf Bestellung 2945 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXL1V0503-3R3-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 3.3UH 8.1A 23.1MOHM SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.236" L x 0.224" W (6.00mm x 5.70mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 23.1mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 25MHz, Current - Saturation (Isat): 8.7A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm), Inductance: 3.3 µH, Current Rating (Amps): 8.1 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXL1V0503-3R3-R EXL1V0503-3R3-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exl1v0503-high-current-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 3.3UH 8.1A 23.1MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.236" L x 0.224" W (6.00mm x 5.70mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 23.1mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 25MHz
Current - Saturation (Isat): 8.7A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm)
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 8.1 A
auf Bestellung 1986 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Molded
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 8.1 A