EXL1V0503-R16-R
EXL1V0503-R16-R Eaton - Electronics Division
eaton-exl1v0503-high-current-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 160NH 22.2A 2.33 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.236" L x 0.224" W (6.00mm x 5.70mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2.33mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 140MHz
Current - Saturation (Isat): 32A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm)
Inductance: 160 nH
Current Rating (Amps): 22.2 A
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXL1V0503-R16-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 160NH 22.2A 2.33 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.236" L x 0.224" W (6.00mm x 5.70mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2.33mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 140MHz, Current - Saturation (Isat): 32A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm), Inductance: 160 nH, Current Rating (Amps): 22.2 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXL1V0503-R16-R EXL1V0503-R16-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exl1v0503-high-current-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 160NH 22.2A 2.33 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Molded
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 160 nH
Current Rating (Amps): 22.2 A
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
EXL1V0503-R16-R EXL1V0503-R16-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_exl1v0503_high_current_inductor_data_sheet-2066729.pdf Power Inductors - SMD EXL1V MD IND 0503 0.16uH 32.0Adc 2 PAD
Mindestbestellmenge: 3
EXL1V0503-R16-R EXL1V0503-R16-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_exl1v0503_high_current_inductor_data_sheet-2066729.pdf Fixed Inductors 0.16 UH 32.0ADC 2PAD SMT