EXL1V0503-R28-R
EXL1V0503-R28-R Eaton - Electronics Division
eaton-exl1v0503-high-current-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 280NH 19A 3.3 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.236" L x 0.224" W (6.00mm x 5.70mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 3.3mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 120MHz
Current - Saturation (Isat): 28A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 280 nH
Current Rating (Amps): 19 A
auf Bestellung 1716 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXL1V0503-R28-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 280NH 19A 3.3 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.236" L x 0.224" W (6.00mm x 5.70mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 3.3mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 120MHz, Current - Saturation (Isat): 28A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm), Part Status: Active, Inductance: 280 nH, Current Rating (Amps): 19 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXL1V0503-R28-R EXL1V0503-R28-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_exl1v0503_high_current_inductor_data_sheet-2066729.pdf Power Inductors - SMD 0.28 UH 28.0ADC 2PAD SMT
auf Bestellung 3990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EXL1V0503-R28-R EXL1V0503-R28-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exl1v0503-high-current-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 280NH 19A 3.3 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Molded
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 280 nH
Current Rating (Amps): 19 A