EXL1V0603-1R5-R
EXL1V0603-1R5-R Eaton - Electronics Division
eaton-exl1v0603-high-current-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5UH 15A 9.13MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 9.13mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 37MHz
Current - Saturation (Isat): 15.5A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 15 A
auf Bestellung 38 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXL1V0603-1R5-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5UH 15A 9.13MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 9.13mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 37MHz, Current - Saturation (Isat): 15.5A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm), Part Status: Active, Inductance: 1.5 µH, Current Rating (Amps): 15 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXL1V0603-1R5-R EXL1V0603-1R5-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_exl1v0603_high_current_inductor_data_sheet-2066702.pdf Power Inductors - SMD 1.5 UH 15.5ADC 2PAD SMT
auf Bestellung 1412 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
EXL1V0603-1R5-R EXL1V0603-1R5-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_exl1v0603_high_current_inductor_data_sheet-2066702.pdf Power Inductors - SMD 1.5 UH
auf Bestellung 233 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
EXL1V0603-1R5-R EXL1V0603-1R5-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exl1v0603-high-current-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1.5UH 15A 9.13MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Molded
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 15 A