Produkte > EATON ELECTRONICS > EXL1V0603-1R8-R
EXL1V0603-1R8-R
EXL1V0603-1R8-R Eaton Electronics
eaton-exl1v0603-high-current-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD EXL1V MD IND 0603 1.8uH 13Adc 2 PAD
auf Bestellung 967 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXL1V0603-1R8-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 1.8UH 14A 10.2 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 10.2mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 33MHz, Current - Saturation (Isat): 13A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 1.8 µH, Current Rating (Amps): 14 A.
Weitere Produktangebote EXL1V0603-1R8-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXL1V0603-1R8-R EXL1V0603-1R8-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exl1v0603-high-current-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1.8UH 14A 10.2 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 10.2mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 33MHz
Current - Saturation (Isat): 13A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 1.8 µH
Current Rating (Amps): 14 A
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 1.8 µH
Current Rating (Amps): 14 A