Produkte > EATON ELECTRONICS > EXL1V0603-2R2-R
EXL1V0603-2R2-R
EXL1V0603-2R2-R Eaton Electronics
eaton_exl1v0603_high_current_inductor_data_sheet-2066702.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 2.2 UH
auf Bestellung 91 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXL1V0603-2R2-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 2.2UH 10A 12.2MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 12.2mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 29MHz, Current - Saturation (Isat): 11A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 2.2 µH, Current Rating (Amps): 10 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXL1V0603-2R2-R EXL1V0603-2R2-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_exl1v0603_high_current_inductor_data_sheet-2066702.pdf Power Inductors - SMD 2.2 UH
auf Bestellung 899 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
EXL1V0603-2R2-R EXL1V0603-2R2-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_exl1v0603_high_current_inductor_data_sheet-2066702.pdf Power Inductors - SMD 2.2 UH
auf Bestellung 899 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
EXL1V0603-2R2-R EXL1V0603-2R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exl1v0603-high-current-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 2.2UH 10A 12.2MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 12.2mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 29MHz
Current - Saturation (Isat): 11A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 10 A
auf Bestellung 56 Stücke:
Mindestbestellmenge: 11
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Molded
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 10 A