EXL1V0603-R56-R
EXL1V0603-R56-R Eaton - Electronics Division
eaton-exl1v0603-high-current-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 560NH 22A 3.31MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 3.31mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 70MHz
Current - Saturation (Isat): 25A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 560 nH
Current Rating (Amps): 22 A
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXL1V0603-R56-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 560NH 22A 3.31MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 3.31mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 70MHz, Current - Saturation (Isat): 25A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 560 nH, Current Rating (Amps): 22 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 1906 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EXL1V0603-R56-R EXL1V0603-R56-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_exl1v0603_high_current_inductor_data_sheet-2066702.pdf Power Inductors - SMD 0.56 UH 25ADC 2PAD SMT
Mindestbestellmenge: 2
EXL1V0603-R56-R EXL1V0603-R56-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exl1v0603-high-current-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 560NH 22A 3.31MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 560 nH
Current Rating (Amps): 22 A