Produkte > COILTRONICS / EATON > EXL1V0603-R68-R
EXL1V0603-R68-R
EXL1V0603-R68-R Coiltronics / Eaton
eaton_exl1v0603_high_current_inductor_data_sheet-2066702.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD EXL1V MD IND 0603 0.68uH 21Adc 2 PAD
auf Bestellung 1480 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXL1V0603-R68-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 680NH 20A 5.17MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 5.17mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 60MHz, Current - Saturation (Isat): 21A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 680 nH, Current Rating (Amps): 20 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXL1V0603-R68-R EXL1V0603-R68-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exl1v0603-high-current-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 680NH 20A 5.17MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 5.17mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 60MHz
Current - Saturation (Isat): 21A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 680 nH
Current Rating (Amps): 20 A
auf Bestellung 430 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Molded
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 680 nH
Current Rating (Amps): 20 A