EXL1V0605-1R0-R
EXL1V0605-1R0-R Eaton - Electronics Division
eaton-exl1v0605-high-current-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 20A 4.52 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 4.52mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 50MHz
Current - Saturation (Isat): 18A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 20 A
auf Bestellung 3200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXL1V0605-1R0-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 20A 4.52 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 4.52mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 50MHz, Current - Saturation (Isat): 18A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Active, Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 20 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXL1V0605-1R0-R EXL1V0605-1R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exl1v0605-high-current-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1UH 20A 4.52 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Molded
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 20 A