Produkte > EATON ELECTRONICS > EXL1V0606-100-R
EXL1V0606-100-R
EXL1V0606-100-R EATON ELECTRONICS
eaton-exl1v0606-high-current-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: EATON ELECTRONICS
Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 10uH; Ioper: 5A; 7.2x6.9x5.8mm; Isat: 6.8A
Body dimensions: 7.2x6.9x5.8mm
Operating temperature: -40...125°C
Type of inductor: wire
Inductance: 10µH
Coil resistance: 26.6mΩ
Operating current: 5A
Saturation current: 6.8A
Resonant frequency: 12MHz
Mounting: SMD
auf Bestellung 471 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 73
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXL1V0606-100-R EATON ELECTRONICS
Description: FIXED IND 10UH 7A 29.3 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 29.3mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 12MHz, Current - Saturation (Isat): 6.8A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Part Status: Active, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 7 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXL1V0606-100-R EXL1V0606-100-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-exl1v0606-high-current-inductor-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 10 UH
auf Bestellung 31 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EXL1V0606-100-R EXL1V0606-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exl1v0606-high-current-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 10UH 7A 29.3 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 29.3mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 12MHz
Current - Saturation (Isat): 6.8A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 7 A
auf Bestellung 33 Stücke:
Mindestbestellmenge: 9
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Molded
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 7 A