EXL1V0606-5R6-R
EXL1V0606-5R6-R Eaton - Electronics Division
eaton-exl1v0606-high-current-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 5.6UH 10A 15.8MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 15.8mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 17MHz
Current - Saturation (Isat): 9A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 5.6 µH
Current Rating (Amps): 10 A
auf Bestellung 131 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXL1V0606-5R6-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 5.6UH 10A 15.8MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 15.8mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 17MHz, Current - Saturation (Isat): 9A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Part Status: Active, Inductance: 5.6 µH, Current Rating (Amps): 10 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 150 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EXL1V0606-5R6-R Hersteller : EATON eaton-exl1v0606.pdf Дросель SMD, L = 5,6 мкГн, Розм = 7,2 х 6,9 х 6,0 мм, Точн., % = 20, Ic = 10 А, Rdc, мОм = 15,8, SRF, МГц = 17, Тексп, °C = -40...+125, Екранування = Так, Тип осердя = Залізне порошкове,... Група товару: Індуктивності Корпус: 7.2x6.9x6.0mm Од. вим: шт
Anzahl je Verpackung: 750 Stücke
Produkt ist nicht verfügbar
EXL1V0606-5R6-R EXL1V0606-5R6-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exl1v0606-high-current-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 5.6UH 10A 15.8MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 5.6 µH
Current Rating (Amps): 10 A