EXL1V0703-2R2-R
EXL1V0703-2R2-R Eaton - Electronics Division
eaton-exl1v0703-high-current-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2.2UH 13A 13.7MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.331" L x 0.315" W (8.40mm x 8.00mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 13.7mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 28MHz
Current - Saturation (Isat): 17A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 13 A
auf Bestellung 493 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXL1V0703-2R2-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2.2UH 13A 13.7MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.331" L x 0.315" W (8.40mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 13.7mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 28MHz, Current - Saturation (Isat): 17A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm), Part Status: Active, Inductance: 2.2 µH, Current Rating (Amps): 13 A.
Weitere Produktangebote EXL1V0703-2R2-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXL1V0703-2R2-R EXL1V0703-2R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exl1v0703-high-current-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 2.2UH 13A 13.7MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Molded
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 13 A