Produkte > EATON ELECTRONICS > EXL1V0703-6R8-R
EXL1V0703-6R8-R
EXL1V0703-6R8-R Eaton Electronics
eaton-exl1v0703-high-current-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD EXL1V MD IND 0703 6.8uH 11Adc 2 PAD
auf Bestellung 1783 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXL1V0703-6R8-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 6.8UH 6.8A 42.5MOHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.331" L x 0.315" W (8.40mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 42.5mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 14MHz, Current - Saturation (Isat): 11A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm), Part Status: Active, Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 6.8 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXL1V0703-6R8-R EXL1V0703-6R8-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_exl1v0703_high_current_inductor_data_sheet-2066672.pdf Power Inductors - SMD 6.8 UH 11ADC 2PAD SMT
auf Bestellung 1990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EXL1V0703-6R8-R EXL1V0703-6R8-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exl1v0703-high-current-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 6.8UH 6.8A 42.5MOHM SM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.331" L x 0.315" W (8.40mm x 8.00mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 42.5mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 14MHz
Current - Saturation (Isat): 11A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 6.8 A
auf Bestellung 500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Molded
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 6.8 A