EXL1V0705-4R7-R
EXL1V0705-4R7-R Eaton - Electronics Division
eaton-exl1v0705-high-current-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 11A 15.4MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.331" L x 0.315" W (8.40mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 15.4mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 17MHz
Current - Saturation (Isat): 13A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 11 A
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXL1V0705-4R7-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 11A 15.4MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.331" L x 0.315" W (8.40mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 15.4mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 17MHz, Current - Saturation (Isat): 13A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 11 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXL1V0705-4R7-R EXL1V0705-4R7-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exl1v0705-high-current-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 4.7UH 11A 15.4MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 11 A