Produkte > EATON ELECTRONICS > EXL1V1010-6R8-R
EXL1V1010-6R8-R
EXL1V1010-6R8-R Eaton Electronics
eaton_exl1v1010_high_current_inductor_data_sheet_e-2580566.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD MD IND 6.8uH 18.5A, 2PAD SMT
auf Bestellung 464 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXL1V1010-6R8-R Eaton Electronics
Description: INDUCTOR MOLDED 6.8UH 18.5A, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.469" L x 0.433" W (11.90mm x 11.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 8.9mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 15MHz, Current - Saturation (Isat): 18.5A, Material - Core: Alloy Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm), Part Status: Active, Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 18.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXL1V1010-6R8-R EXL1V1010-6R8-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exl1v1010-high-current-inductor-data-sheet-elx1086-en.pdf Description: INDUCTOR MOLDED 6.8UH 18.5A
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.469" L x 0.433" W (11.90mm x 11.00mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 8.9mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 15MHz
Current - Saturation (Isat): 18.5A
Material - Core: Alloy Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 18.5 A
auf Bestellung 544 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
EXL1V1010-6R8-R EXL1V1010-6R8-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_exl1v1010_high_current_inductor_data_sheet_e-2580566.pdf Power Inductors - SMD MD IND 6.8uH 18.5A, 2PAD SMT
auf Bestellung 590 Stücke:
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Molded
Material - Core: Alloy Powder
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 18.5 A