EXLA1V0402-1R5-R
EXLA1V0402-1R5-R Eaton - Electronics Division
eaton-exla1v04-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1219-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5UH 9.1A 15.8 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.173" L x 0.173" W (4.40mm x 4.40mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 15.8mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 6.7A
Material - Core: Alloy Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 9.1 A
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXLA1V0402-1R5-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5UH 9.1A 15.8 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.173" L x 0.173" W (4.40mm x 4.40mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 15.8mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 6.7A, Material - Core: Alloy Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm), Inductance: 1.5 µH, Current Rating (Amps): 9.1 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXLA1V0402-1R5-R EXLA1V0402-1R5-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-exla1v04-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1219-en.pdf Power Inductors - SMD IND CMMD 4x4x2 1.5uH 6.7A 2PAD SMT
auf Bestellung 2791 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
EXLA1V0402-1R5-R EXLA1V0402-1R5-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exla1v04-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1219-en.pdf Description: FIXED IND 1.5UH 9.1A 15.8 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Molded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Alloy Powder
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 9.1 A