Produkte > EATON ELECTRONICS > EXLA1V0402-2R0-R
EXLA1V0402-2R0-R
EXLA1V0402-2R0-R Eaton Electronics
eaton-exla1v04-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1219-en.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD IND CMMD 4x4x2 2.0uH 6.2A 2PAD SMT
auf Bestellung 1586 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXLA1V0402-2R0-R Eaton Electronics
Description: IND MOLDED SHLD 2.0UH 6.2A, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.173" L x 0.173" W (4.40mm x 4.40mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 23.3mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 5A, Material - Core: Alloy Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm), Part Status: Active, Inductance: 2 µH, Current Rating (Amps): 8.2 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXLA1V0402-2R0-R EXLA1V0402-2R0-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-exla1v04-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1219-en.pdf Power Inductors - SMD IND CMMD 4x4x2 2.0uH 6.2A 2PAD SMT
auf Bestellung 5886 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
EXLA1V0402-2R0-R EXLA1V0402-2R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exla1v04-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1219-en.pdf Description: IND MOLDED SHLD 2.0UH 6.2A
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.173" L x 0.173" W (4.40mm x 4.40mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 23.3mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 5A
Material - Core: Alloy Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 2 µH
Current Rating (Amps): 8.2 A
Mindestbestellmenge: 12
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Molded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Alloy Powder
Part Status: Active
Inductance: 2 µH
Current Rating (Amps): 8.2 A