EXLA1V0503-R56-R
EXLA1V0503-R56-R Eaton - Electronics Division
eaton-exla1v05-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1220-en.indd.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND MOLDED SHLD 0.56UH 14.6A
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.236" L x 0.224" W (6.00mm x 5.70mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 3.8mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 9A
Material - Core: Alloy Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm)
Inductance: 560 nH
Current Rating (Amps): 21 A
auf Bestellung 2365 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXLA1V0503-R56-R Eaton - Electronics Division
Description: IND MOLDED SHLD 0.56UH 14.6A, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.236" L x 0.224" W (6.00mm x 5.70mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 3.8mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 9A, Material - Core: Alloy Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm), Inductance: 560 nH, Current Rating (Amps): 21 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXLA1V0503-R56-R EXLA1V0503-R56-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-exla1v05-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1220-en.indd.pdf Power Inductors - SMD IND CMMD 6x6x3 0.56uH 14.6A 2PAD SMT
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EXLA1V0503-R56-R EXLA1V0503-R56-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exla1v05-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1220-en.indd.pdf Description: IND MOLDED SHLD 0.56UH 14.6A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Alloy Powder
Inductance: 560 nH
Current Rating (Amps): 21 A