EXLA1V0505-4R7-R
EXLA1V0505-4R7-R Eaton - Electronics Division
eaton-exla1v05-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1220-en.indd.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND MOLDED SHLD 4.7UH 5.9A
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.236" L x 0.224" W (6.00mm x 5.70mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 21mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 7.4A
Material - Core: Alloy Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 8.1 A
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXLA1V0505-4R7-R Eaton - Electronics Division
Description: IND MOLDED SHLD 4.7UH 5.9A, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.236" L x 0.224" W (6.00mm x 5.70mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 21mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 7.4A, Material - Core: Alloy Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 8.1 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXLA1V0505-4R7-R EXLA1V0505-4R7-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-exla1v05-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1220-en.indd.pdf Power Inductors - SMD IND CMMD 6x6x5 4.7uH 5.9A 2PAD SMT
auf Bestellung 3074 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
EXLA1V0505-4R7-R EXLA1V0505-4R7-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exla1v05-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1220-en.indd.pdf Description: IND MOLDED SHLD 4.7UH 5.9A
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Molded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Alloy Powder
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 8.1 A