EXLA1V0603-1R0-R
EXLA1V0603-1R0-R Eaton - Electronics Division
eaton-exla1v06-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1221-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND MOLDED SHLD 1.0UH 13.0A
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 6.05mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 18A
Material - Core: Alloy Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 18 A
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXLA1V0603-1R0-R Eaton - Electronics Division
Description: IND MOLDED SHLD 1.0UH 13.0A, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 6.05mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 18A, Material - Core: Alloy Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 18 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXLA1V0603-1R0-R EXLA1V0603-1R0-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-exla1v06-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1221-en.pdf Power Inductors - SMD IND CMMD 7x7x3 1.0uH 13.0A 2PAD SMT
auf Bestellung 1944 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
EXLA1V0603-1R0-R EXLA1V0603-1R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exla1v06-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1221-en.pdf Description: IND MOLDED SHLD 1.0UH 13.0A
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Molded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Alloy Powder
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 18 A