EXLA1V0606-8R2-R
EXLA1V0606-8R2-R Eaton - Electronics Division
eaton-exla1v06-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1221-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND MOLDED SHLD 8.2UH 6.0A
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 24.8mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 8A
Material - Core: Alloy Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 8 A
auf Bestellung 750 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 750
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXLA1V0606-8R2-R Eaton - Electronics Division
Description: IND MOLDED SHLD 8.2UH 6.0A, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 24.8mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 8A, Material - Core: Alloy Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Part Status: Active, Inductance: 8.2 µH, Current Rating (Amps): 8 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXLA1V0606-8R2-R EXLA1V0606-8R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exla1v06-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1221-en.pdf Description: IND MOLDED SHLD 8.2UH 6.0A
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Molded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Alloy Powder
Part Status: Active
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 8 A