EXLA1V0703-100-R
EXLA1V0703-100-R Eaton - Electronics Division
eaton-exla1v07-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1222-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND MOLDED SHLD 10.0UH 2.8A
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.331" L x 0.315" W (8.40mm x 8.00mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 56.1mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 7A
Material - Core: Alloy Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 5 A
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXLA1V0703-100-R Eaton - Electronics Division
Description: IND MOLDED SHLD 10.0UH 2.8A, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.331" L x 0.315" W (8.40mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 56.1mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 7A, Material - Core: Alloy Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm), Part Status: Active, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXLA1V0703-100-R EXLA1V0703-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exla1v07-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1222-en.pdf Description: IND MOLDED SHLD 10.0UH 2.8A
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Molded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Alloy Powder
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 5 A
auf Bestellung 1684 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
EXLA1V0703-100-R EXLA1V0703-100-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-exla1v07-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1222-en.pdf Power Inductors - SMD IND CMMD 8x8x3 10.0uH 2.8A 2PAD SMT