EXLA1V0808-6R8-R
EXLA1V0808-6R8-R Eaton - Electronics Division
eaton-exla1v08-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1250-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND MOLD SHLD 6.8UH 8A SMT
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.350" L x 0.335" W (8.90mm x 8.50mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 14.3mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 12.5A
Material - Core: Alloy Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.311" (7.90mm)
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 11.3 A
auf Bestellung 360 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXLA1V0808-6R8-R Eaton - Electronics Division
Description: IND MOLD SHLD 6.8UH 8A SMT, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.350" L x 0.335" W (8.90mm x 8.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 14.3mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 12.5A, Material - Core: Alloy Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.311" (7.90mm), Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 11.3 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXLA1V0808-6R8-R EXLA1V0808-6R8-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-exla1v08-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1250-en.pdf Power Inductors - SMD IND CMMD 8x8x8 6.8uH 8.0A 2PAD SMT
auf Bestellung 880 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EXLA1V0808-6R8-R EXLA1V0808-6R8-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-exla1v08-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1250-en.pdf Power Inductors - SMD IND CMMD 8x8x8 6.8uH 8.0A 2PAD SMT
auf Bestellung 890 Stücke:
EXLA1V0808-6R8-R EXLA1V0808-6R8-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exla1v08-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1250-en.pdf Description: IND MOLD SHLD 6.8UH 8A SMT
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Molded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Alloy Powder
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 11.3 A