EXLA1V1003-1R5-R
EXLA1V1003-1R5-R Eaton - Electronics Division
eaton-exla1v10-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1251-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND MOLD SHLD 1.5UH 12A SMT
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.469" L x 0.433" W (11.90mm x 11.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 6.6mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 25A
Material - Core: Alloy Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 18 A
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXLA1V1003-1R5-R Eaton - Electronics Division
Description: IND MOLD SHLD 1.5UH 12A SMT, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.469" L x 0.433" W (11.90mm x 11.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 6.6mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 25A, Material - Core: Alloy Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm), Part Status: Active, Inductance: 1.5 µH, Current Rating (Amps): 18 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXLA1V1003-1R5-R EXLA1V1003-1R5-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-exla1v10-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1251-en.pdf Power Inductors - SMD IND CMMD 10x10x3 1.5uH 12.0A 2PAD SMT
auf Bestellung 1990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EXLA1V1003-1R5-R EXLA1V1003-1R5-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exla1v10-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1251-en.pdf Description: IND MOLD SHLD 1.5UH 12A SMT
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Alloy Powder
Part Status: Active
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 18 A
Mindestbestellmenge: 5
Description: Inductor: wire; SMD; 1.5uH; Ioper: 18A; ±20%; 11.9x11mm; Isat: 25A
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...155°C
Conform to the norm: AEC-Q200
Type of inductor: wire
Inductance: 1.5µH
Height: 2.9mm
Body dimensions: 11.9x11mm
Operating current: 18A
Tolerance: ±20%
Saturation current: 25A
Test frequency: 0.1MHz