Produkte > BUSSMANN / EATON > EXLA1V1006-8R2-R
EXLA1V1006-8R2-R
EXLA1V1006-8R2-R Bussmann / Eaton
eaton-exla1v10-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1251-en.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Power Inductors - SMD IND CMMD 10x10x6 8.2uH 5.0A 2PAD SMT
auf Bestellung 1500 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXLA1V1006-8R2-R Bussmann / Eaton
Description: IND MOLD SHLD 8.2UH 5A SMT, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.469" L x 0.433" W (11.90mm x 11.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 16.5mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 14A, Material - Core: Alloy Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Part Status: Active, Inductance: 8.2 µH, Current Rating (Amps): 9.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXLA1V1006-8R2-R EXLA1V1006-8R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exla1v10-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1251-en.pdf Description: IND MOLD SHLD 8.2UH 5A SMT
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.469" L x 0.433" W (11.90mm x 11.00mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 16.5mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 14A
Material - Core: Alloy Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 9.5 A
auf Bestellung 495 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Molded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Alloy Powder
Part Status: Active
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 9.5 A