EXLA1V1010-3R3-R
EXLA1V1010-3R3-R Eaton - Electronics Division
eaton-exla1v10-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1251-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND MOLD SHLD 3.3UH 18.2A SMT
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.469" L x 0.433" W (11.90mm x 11.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 4.1mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 23.4A
Material - Core: Alloy Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 25 A
auf Bestellung 300 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 300
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXLA1V1010-3R3-R Eaton - Electronics Division
Description: IND MOLD SHLD 3.3UH 18.2A SMT, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.469" L x 0.433" W (11.90mm x 11.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 4.1mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 23.4A, Material - Core: Alloy Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm), Inductance: 3.3 µH, Current Rating (Amps): 25 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXLA1V1010-3R3-R EXLA1V1010-3R3-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-exla1v10-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1251-en.pdf Power Inductors - SMD IND CMMD 10x10x10 3.3uH 18.2A 2PAD SMT
auf Bestellung 1390 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EXLA1V1010-3R3-R EXLA1V1010-3R3-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-exla1v10-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1251-en.pdf Power Inductors - SMD IND CMMD 10x10x10 3.3uH 18.2A 2PAD SMT
auf Bestellung 1495 Stücke:
EXLA1V1010-3R3-R EXLA1V1010-3R3-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exla1v10-automotive-high-current-molded-inductor-data-sheet-elx1251-en.pdf Description: IND MOLD SHLD 3.3UH 18.2A SMT
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Alloy Powder
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 25 A