Produkte > PANASONIC > EZP-Q38126LTB
EZP-Q38126LTB
EZP-Q38126LTB Panasonic
Panasonic_Capacitor_Film_Leaded_(EZP-Q_Series_Film-1853717.pdf
Hersteller: Panasonic
Film Capacitors 380VAC 12uF 5% Straight Lead
auf Bestellung 199 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EZP-Q38126LTB Panasonic
Description: CAP FILM 12UF 5% 380VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: Long Life, Low ESR, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 380V, Height - Seated (Max): 2.028" (51.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 12 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 11.4 mOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EZP-Q38126LTB EZP-Q38126LTB Hersteller : Panasonic Electronic Components 806 Description: CAP FILM 12UF 5% 380VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Features: Long Life, Low ESR
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 380V
Height - Seated (Max): 2.028" (51.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 12 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 11.4 mOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)