Produkte > PANASONIC > EZP-Q38255LTB
EZP-Q38255LTB
EZP-Q38255LTB Panasonic
806
Hersteller: Panasonic
Film Capacitors 380VAC 2.5uF 5% 29.2mOhm 2Pin
auf Bestellung 255 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EZP-Q38255LTB Panasonic
Description: CAP FILM 2.5UF 5% 380VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: Long Life, Low ESR, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 380V, Height - Seated (Max): 1.161" (29.50mm), Capacitance: 2.5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 29.2 mOhms, Size / Dimension: 1.614" L x 0.591" W (41.00mm x 15.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EZP-Q38255LTB EZP-Q38255LTB Hersteller : Panasonic Electronic Components 806 Description: CAP FILM 2.5UF 5% 380VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 380V
Height - Seated (Max): 1.161" (29.50mm)
Capacitance: 2.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 29.2 mOhms
Size / Dimension: 1.614" L x 0.591" W (41.00mm x 15.00mm)