Produkte > PANASONIC > EZP-Q38705LTA
EZP-Q38705LTA
EZP-Q38705LTA Panasonic
ABD0000C242-1109630.pdf
Hersteller: Panasonic
Film Capacitors 380VAC 7uF 5% 12.2mOhm 2Pin
auf Bestellung 29 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EZP-Q38705LTA Panasonic
Description: CAP FILM 7UF 5% 380VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: Long Life, Low ESR, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 380V, Height - Seated (Max): 1.614" (41.00mm), Capacitance: 7 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 12.2 mOhms, Size / Dimension: 1.614" L x 1.024" W (41.00mm x 26.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EZP-Q38705LTA EZP-Q38705LTA Hersteller : Panasonic Electronic Components 806 Description: CAP FILM 7UF 5% 380VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Features: Long Life, Low ESR
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 380V
Height - Seated (Max): 1.614" (41.00mm)
Capacitance: 7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 12.2 mOhms
Size / Dimension: 1.614" L x 1.024" W (41.00mm x 26.00mm)