F175G3-061-D0540
F175G3-061-D0540 NMB Technologies Corporation
F175G%20data%20sheet.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN IMP MTRZD 175X69MM 24VDC
Packaging: Bulk
Features: Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Round - 175mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 4200 RPM
Air Flow: 476.7 CFM (13.35m³/min)
Width: 69.00mm
Operating Temperature: -22 ~ 140°F (-30 ~ 60°C)
Termination: 4 Wire Leads
Approval Agency: CE, cURus
Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof
Fan Type: Motorized Impellers
Noise: 73.0dB(A)
Static Pressure: 2.970 in H2O (740.0 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 88.8 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details F175G3-061-D0540 NMB Technologies Corporation
Description: FAN IMP MTRZD 175X69MM 24VDC, Packaging: Bulk, Features: Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach), Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Round - 175mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 4200 RPM, Air Flow: 476.7 CFM (13.35m³/min), Width: 69.00mm, Operating Temperature: -22 ~ 140°F (-30 ~ 60°C), Termination: 4 Wire Leads, Approval Agency: CE, cURus, Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof, Fan Type: Motorized Impellers, Noise: 73.0dB(A), Static Pressure: 2.970 in H2O (740.0 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 88.8 W.
Weitere Produktangebote F175G3-061-D0540
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
F175G3-061-D0540 F175G3-061-D0540 Hersteller : NMB NMB_Technologies_Minebea_F175G_datasheet.pdf Blowers & Centrifugal Fans DC Radial Impeller, 175x69mm Round, 24VDC, 534CFM, Potted, Tach/PWM, IP68