Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > F28P659DK8PZPQ1
F28P659DK8PZPQ1
F28P659DK8PZPQ1 Texas Instruments
tms320f28p659dk-q1.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: C2000 32-bit MCU, 2x C28x+CLA
Packaging: Tube
Package / Case: 100-TQFP Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 200MHz
Program Memory Size: 1.28MB (1.28M x 8)
RAM Size: 248K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Core Processor: C28x
Data Converters: A/D 24x12/16b SAR; D/A 2x12b
Core Size: 32-Bit Dual-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.8V ~ 3.63V
Connectivity: CANbus, I2C, SCI, SPI, UART/USART, USB
Peripherals: AES, Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 100-HTQFP (14x14)
Grade: Automotive
Number of I/O: 49
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 542 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details F28P659DK8PZPQ1 Texas Instruments
Description: C2000 32-bit MCU, 2x C28x+CLA, Packaging: Tube, Package / Case: 100-TQFP Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 200MHz, Program Memory Size: 1.28MB (1.28M x 8), RAM Size: 248K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: C28x, Data Converters: A/D 24x12/16b SAR; D/A 2x12b, Core Size: 32-Bit Dual-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.8V ~ 3.63V, Connectivity: CANbus, I2C, SCI, SPI, UART/USART, USB, Peripherals: AES, Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 100-HTQFP (14x14), Grade: Automotive, Number of I/O: 49, Qualification: AEC-Q100.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 756 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
F28P659DK8PZPQ1 F28P659DK8PZPQ1 Hersteller : Texas Instruments tms320f28p659dk-q1.pdf MCU 32-bit C28x RISC 1.28MB Flash 1.2V/3.3V 100-Pin HTQFP EP Tray Automotive AEC-Q100
Produkt ist nicht verfügbar