Produkte > KYOCERA AVX > F380J107MSALZT
F380J107MSALZT
F380J107MSALZT Kyocera AVX
AVX_f38_775706-1853682.pdf
Hersteller: Kyocera AVX
Tantalum Capacitors - Polymer 6.3V 100uF 20% 0805 ESR=150mOhms
auf Bestellung 3866 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details F380J107MSALZT Kyocera AVX
Description: CAP TANT POLY 100UF 6.3V 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Features: General Purpose, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Manufacturer Size Code: S, Height - Seated (Max): 0.035" (0.90mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 6.3 V.
Weitere Produktangebote F380J107MSALZT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
F380J107MSALZT F380J107MSALZT Hersteller : KYOCERA AVX Components f38.pdf Cap Tant Polymer 100uF 6.3VDC S CASE 20% (2 X 1.25 X 0.8mm) Undertab SMD 2012-09 0.2 Ohm 105°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
F380J107MSALZT F380J107MSALZT Hersteller : KYOCERA AVX F38.pdf Description: CAP TANT POLY 100UF 6.3V 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code: S
Height - Seated (Max): 0.035" (0.90mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: S
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
F380J107MSALZT Hersteller : KYOCERA AVX F38.pdf Category: Polymer - tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum-polymer; 100uF; 6.3VDC; S; 0805; SMD; ESR: 200mΩ
Type of capacitor: tantalum-polymer
Capacitance: 100µF
Operating voltage: 6.3V DC
Mounting: SMD
Case: S
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...105°C
Manufacturer series: F38
ESR value: 0.2Ω