Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > F4150R17ME4B11BPSA1
F4150R17ME4B11BPSA1
F4150R17ME4B11BPSA1 Infineon Technologies
infineonf4150r17me4b11datasheetv0110en.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
EconoDUAL 3 module with Trench/Fieldstop IGBT4 and Emitter Controlled3 diode
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details F4150R17ME4B11BPSA1 Infineon Technologies
Description: IGBT MODULE 1700V 230A, Packaging: Tray, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Full Bridge, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.3V @ 15V, 150A, NTC Thermistor: No, Supplier Device Package: Module, IGBT Type: Trench Field Stop, Current - Collector (Ic) (Max): 230 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1700 V, Current - Collector Cutoff (Max): 3 mA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 12 nF @ 25 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
auf Bestellung 2 Stücke:
F4150R17ME4B11BPSA1 F4150R17ME4B11BPSA1 Hersteller : Infineon Technologies Infineon-F4-150R17ME4_B11-DS-v03_02-EN.pdf?fileId=5546d462576f34750157ae3849687df1 Description: IGBT MODULE 1700V 230A
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Full Bridge
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.3V @ 15V, 150A
NTC Thermistor: No
Supplier Device Package: Module
IGBT Type: Trench Field Stop
Current - Collector (Ic) (Max): 230 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1700 V
Current - Collector Cutoff (Max): 3 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 12 nF @ 25 V