F720J108KMC
F720J108KMC KYOCERA AVX Components
f72-f75.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Tant Solid 1000uF 6.3V M CASE 10% (7.2 X 6 X 2mm) Pad SMD 0.14 Ohm 125°C
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details F720J108KMC KYOCERA AVX Components
Description: CAP TANT 1000UF 10% 6.3V 2824, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Package / Case: 2824 (7260 Metric), Size / Dimension: 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Conformal Coated, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 140mOhm, Manufacturer Size Code: M, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 6.3 V.
Weitere Produktangebote F720J108KMC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
F720J108KMC F720J108KMC Hersteller : KYOCERA AVX F72-F75.pdf Description: CAP TANT 1000UF 10% 6.3V 2824
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Package / Case: 2824 (7260 Metric)
Size / Dimension: 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Conformal Coated
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 140mOhm
Manufacturer Size Code: M
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Conformal Coated
Manufacturer Size Code: M
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
F720J108KMC F720J108KMC Hersteller : Kyocera AVX F72-F75.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 1000uF 6.3V 10% 2824 7.2x6x2mm