Produkte > ONSEMI > FAN1086M25
FAN1086M25
FAN1086M25 onsemi
FAN1086.pdf
Hersteller: onsemi
Description: IC REG LINEAR 2.5V 1.5A TO263-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.5A
Operating Temperature: 25°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 7.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-263-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
PSRR: 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.5V @ 1.5A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FAN1086M25 onsemi
Description: IC REG LINEAR 2.5V 1.5A TO263-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1.5A, Operating Temperature: 25°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 7.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-263-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, PSRR: 72dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.5V @ 1.5A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Weitere Produktangebote FAN1086M25
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FAN1086M25 FAN1086M25 Hersteller : onsemi / Fairchild Fairchild_Semiconductor_fan1086-1191078.pdf LDO Voltage Regulators 1.5A 2.5V LDO Volt